Комунальне некомерційне підприємство “Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради”
Комунальне некомерційне підприємство “Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради” є неприбутковим закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів у сфері охорони здоров’я без мети одержання прибутку, в межах визначених законодавством.
Заклад було утворено рішенням Черкаської обласної ради від 31.10.2019 № 471-р в результаті реорганізації комунального закладу «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради та шляхом приєднання до нього Черкаського обласного центру здоров’я та відділу імунопрофілактики Черкаського обласного центру медичної статистики.
Підприємство у своїй діяльності керується: Конституцією України, Господарським, Цивільним та Бюджетним кодексами України, Кодексом законів про працю, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я, наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров’я, рішеннями обласної ради, розпорядженнями голів Черкаської обласної ради та Черкаської обласної державної адміністрації, наказами Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації, що регламентують діяльність надання медичної допомоги населенню.
Завданням Підприємства є здійснення заходів щодо проведення епідеміологічного нагляду та моніторингу захворювань, в тому числі соціально-небезпечних включно з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом, здійснення групової та популяційної профілактики захворюваності, лабораторної діяльності та боротьби з епідеміями і виконання інших завдань в межах реалізації оперативних функцій громадського здоров’я.
Предметом діяльності підприємства є:
- епідеміологічний нагляд (спостереження) за хворобами та оцінка стану здоров’я населення;
- виявлення пріоритетних проблем охорони здоров’я та загроз для здоров’я;
- забезпечення готовності та планування шляхом міжвідомчої координації та комунікації у разі виникнення надзвичайної події у сфері громадського здоров’я;
- забезпечення профілактики захворювань;
- планування кадрових ресурсів для системи громадського здоров’я;
- стратегічне керівництво у сфері громадського здоров’я;
- облік, розподіл діагностичних, імунобіологічних препаратів, лікарських засобів та виробів медичного призначення;
- здійснення лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції, опортуністичних інфекцій та методичне керівництво й контроль за якістю роботи лабораторій діагностики ВІЛ-інфекції незалежно від їх підпорядкування;
До структури Центру громадського здоров’я входить сучасна вірусологічна лабораторія, відділ імунопрофілактики інфекційних хвороб, інформаційно-комунікаційний відділ та відділення лікування ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, розміщені у різних частинах міста.
Заклад виконує функції організаційно-методичної допомоги для усіх ЛПЗ області, які надають послуги лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, функцію секретаріату обласної координаційної ради при Черкаській обласній державній адміністрації з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу/ТБ. Центр є базою підвищення кваліфікації середнього медичного персоналу Черкаської медичної академії та тісно співпрацює з КП «Фармація» так як є закладом-отримувачем медикаментів та вакцин для всіх ЛПЗ області, здійснює розподіл, відправку та контроль за використанням, збирає звітність та надає до ЦГЗ МОЗ України.
Лабораторія установи має статус міжобласної та виконує вірусологічні дослідження для ЛПЗ Кіровоградської області.
Підприємство регулярно виплачує державну соціальну допомогу дітям, народженим ВІЛ-інфікованими матерями та виконує інформаційно-комунікаційні функції для всіх ЛПЗ та населення області.
Завдяки прогресивності та досвіду у Центрі налагоджена активна співпраця з різними проектами міжнародної технічної допомоги такими як Глобальний Фонд боротьби з ВІЛ, туберкульозом та малярією, Центр контролю захворювань США (PEPFAR), Проектом технічної підтримки I-tech, PATH та Healthlink (USAID). Налагоджено співробітництво з всеукраїнськими організаціями БО 100% ЖИТТЯ та БО «Альянс громадського здоров’я».