Відділ діагностики ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів (з лабораторією)

Централізована лабораторія діагностики ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів, опортуністичних інфекцій є підрозділом КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР та функціонує з 2006 року.

Лабораторія займає площу 500 кв. м., має якісний євроремонт та  забезпечена найсучаснішим високовартісним обладнанням і автоматичними аналізаторами таких світових лідерів, як ABBOTТ (США), BIO-RAD (Франція), TECAN (Австрія), BACMAN COULTER (США), HORIBA (Японія), ISYRA (США).

Персонал лабораторії – висококваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи. Кожне робоче місто комп’ютеризовано та підключено до національної системи МІС-ВІЛ, що значно прискорює процес отримання результатів досліджень пацієнтів та підвищує якість медичного обслуговування.

Пріоритетними напрямками роботи лабораторії є первинні та підтверджуючі дослідження на наявність ВІЛ-інфекції та забезпечення лабораторного супроводу антиретровірусної терапії і моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД Черкаської та Кіровоградської області.

Лабораторний супровід антиретровірусної терапії здійснюється шляхом проведення досліджень:

  • рівня вірусного навантаження ВІЛ-1 та гепатитів В і С
  • визначення кількості CD4-лімфоцитів
  • біохімічних досліджень
  • клінічних досліджень
  • досліджень на опортуністичні інфекції та супутні захворювання.

Централізована лабораторія діагностики ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів, опортуністичних інфекцій постійно приймає участь у незалежному зовнішньому контролі якості проведених досліджень та доводить лабораторні процеси до вимог європейських стандартів якості.