В Черкаській області проживає майже 5 з половиною тисяч людей, інфікованих вірусом імунодефіциту людини

Це питання було однією тем, які обговорювали члени ради Черкаської обласної державної адміністрації з питань координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ 7 грудня в конференц-залі прес-центру Черкаської обласної державної адміністрації.

Останні роки питання ВІЛ-інфекції на фоні пандемії COVID-19 останнім часом відійшло на задній план світової уваги та держави, але хвороба нікуди не зникла та продовжує поширюватись , набуває приховані ознаки що призведе до спалаху хвороби на пізніх стадіях протягом наступних 5-ти років.

Такої думки підтримуються й фахівці КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» який відіграє провідну роль в питаннях протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області.

Саме тому, директор центру, Ірина Білоус на засіданні ради повідомила присутнім інформацію про високі ризики,  пов’язані з різким зниженням обсягів тестування населення на ВІЛ-інфекцію в області.

Учасники заходу також були поінформовані про досягнення Черкаського обласного центру громадського здоров’я у лікуванні ВІЛ-інфекції, швидкості призначення лікування та додаткових послугах для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, такими як вакцинація від гепатиту В та лікування гепатиту С.

На засіданні ради були обговорені питання затвердження оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Черкаській області(5487 за оцінками «ДУ Центр громадського здоров’я МОЗ України»), питання надання медичної допомоги в установах виконання покарань та проаналізовано ефективність заходів протидії туберкульозу у 2021 році.

Ради Черкаської обласної державної адміністрації з питань координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ, яка координує роботу Черкаських обласних центру громадського здоров’я та протитуберкульозного диспансеру готова продовжувати роботу направлену на стримування та боротьбу з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та надавати усю необхідну підтримку колегам та партнерам у даному питанні.