Цукровий діабет і вагітність

В найближчу неділю, 14 листопада – всесвітній день цукрового діабету.

Про те, що це за хвороба, які симптоми та методи лікування написано вже достатньо, тому хотілось підняти досить важливу тему для багатьох жінок та їх чоловіків, а саме вагітність та діабет.

Вагітність – це хвилюючий час змін, який може зіпсувати наявність цукрового діабету у породіллі.

Проблема цукрового діабету при вагітності перебуває у центрі уваги лікарів акушерів-гінекологів, ендокринологів та неонатологів, оскільки дане захворювання пов’язано з великою ймовірністю акушерських та неонатальних ускладнень, а також з негативними наслідками для здоров’я матері і дитини.

Раніше вагітність і цукровий діабет вважали несумісними, оскільки ризик для матері і дитини був занадто високий – життя.  Проте медична наука розвивається і на сьогоднішній день жінка з діабетом може народити абсолютно здорову дитину.

За рекомендаціями обласного ендокринолога Ірини Бондарець, умовою успішних пологів є правильне ведення діабету і вагітності:

  • За 3-4 місяці до зачаття майбутній мамі варто позбавитись шкідливих звичок та застосування людських генно-інженерних інсулінів, дотримуватись постійного самоконтролю глюкози в крові.
  • Під час вагітності суворо дотримуватись рекомендацій лікуючого лікаря та проходити всі необхідні обстеження, дотримуватись принципів здорового харчування та мати дозовані фізичні навантаження(фізичні вправи, прогулянки по 20 хвилин 2-3 рази на добу).
  • На пізніх термінах вагітності за участі ендокринолога і акушер-гінеколога регулярно проводити моніторинг стану матері і плоду, з подальшою корекцією лікування.

Діабет – не вирок , якщо знати про свою хворобу та контролювати її на сьогоднішній день не є перепоною для досягнення мрії життя – радості материнства!

Дякуємо за підготовку матеріалів

лікарю – ендокринологу

Федоткіній Наталії Анатоліївні