ВІЛ та пандемія COVID-19

Загально відомо, що більш високий ризик зараження та важкого перебігу COVID-19 мають люди старші 60 років, вагітні, люди, що мають супутні захворювання, такі як ожиріння, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, легеневі хвороби, куріння в анамнезі, серповидно-клітинну анемію.

Наразі невідомо, чи мають люди з ВІЛ більший ризик зараження SARS-CoV-2. Проте беззаперечним є той факт, що багато людей з ВІЛ мають одне або кілька супутніх захворювань, що може підвищити ризик більш важкого перебігу COVID-19.

З метою запобігання інфікування COVID-19 для людей, що живуть з ВІЛ рекомендовано:

  • дотримуватися всіх відповідних рекомендацій для запобігання зараження SARS-CoV-2 (соціальне або фізичне дистанціювання, носіння маски, уникнення місць скупчення людей та дотримання гігієни рук).
  • отримати щеплення проти COVID-19, незалежно від кількості CD4 або вірусного навантаження, оскільки потенційна користь перевищує потенційний ризик.
  • проходити клінічне лікування так само, як і люди в цілому з COVID-19
  • оновлювати вакцинацію проти грипу та пневмококу, звертаючи увагу на час, оскільки отримувати інші вакцини не рекомендується протягом 2 тижнів після вакцинації проти COVID-19.

В карантинних умовах, рекомендуємо людям, що живуть з ВІЛ, самостійно зважувати ризики та переваги  відвідування закладів охорони здоров’я у цей час.

Адміністрація Центру докладає всіх зусиль для того, щоб люди з ВІЛ мали безперебійний доступ до антиретровірусних препаратів та препаратів для лікування супутніх інфекцій. Крім того нами активно ведеться пошук варіантів альтернативної доставки, наприклад, перехід на доставку ліків поштою або соціальним працівником коли це можливо.

Весь медичний персонал КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» пройшов повний курс вакцинації і готовий працювати за будь-яких умов.

Бережіть себе, дотримуйтесь протиепідемічних вимог та вчасно звертайтесь за консультацією лікаря.