Попередження інфікування гепатитом В

Гепатит – гостре або хронічне дифузне запальне захворювання печінки різної етіології. Гепатити мають схожу клінічну картину, але розрізняються причинами їх виникнення, шляхами інфікування, патологічними змінами в організмі та прогнозом для хворого. В даний час серед вірусних гепатитів виділяють 7 типів (А, В, С, D, Е, F, G) і безліч генотипів (підтипів).

Шляхи передачі вірусу гепатиту залежать від його типу.

Так, шлях передачі вірусів гепатиту А та Е — фекально-оральний, тож щоб уникнути інфікування варто дотримуватись правил особистої гігієни, вживати термічно оброблену їжу, добре мити овочі, фрукти, ягоди й зелень, кип’ятити воду, не пити з відкритих джерел.

Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму (переважно кров).

Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування гепатитом А та B це вакцинація. Вакцини проти гепатиту С не існує, але його можна вилікувати.

Варто зазначити, що інфікування вірусом гепатиту D неможливе без присутності вірусу гепатиту В, а отже вакцинація проти ВГВ є надійним захистом від інфікування вірусом гепатиту D.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, усі діти грудного віку мають отримувати вакцину проти гепатиту В якомога раніше після народження. В майбутньому необхідно ввести ще другу і третю дози для завершення серії вакцинації.

Профілактичне щеплення проти вірусного гепатиту В є рекомендованим для ВІЛ-інфікованих пацієнтів, а тому з метою забезпечення проведення щеплення для профілактики вірусного гепатиту В у ВІЛ-позитивних людей та відповідно до закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» на базі маніпуляційного кабінету КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» було створено тимчасовий пункт щеплень.

На сьогодні завершується 3-ій етап вакцинації від гепатиту В для 30 пацієнтів Центру. В майбутньому планується продовження вакцинальної кампанії для інших пацієнтів закладу.