Лікування вірусного гепатиту С

КНП «Черкаський обласний центр громадського здоровʼя» (далі – КНП «ЧОЦГЗ Черкаської обласної ради» ) інформує про наступне.

В рамках співпраці з МБФ «Альянс громадського здоров’я» на базі КНП «ЧОЦГЗ Черкаської обласної ради» з 2020 року впроваджено лікування вірусного гепатиту С (далі – ВГС) серед пацієнтів з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС препаратами прямої противірусної дії (софосбувір та даклатасвір).

Пацієнтам з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС, які включаються в програму лікування вірусного гепатиту С на базі  КНП «ЧОЦГЗ Черкаської обласної ради» забезпечується лабораторний моніторинг в ході підготовки до лікування, під час лікування та після закінчення курсу лікування з метою оцінки ефективності лікування (через 12 тижнів після закінчення лікування).

Впродовж 2020 року лікування ВГС отримали 101 особа з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС препаратами прямої противірусної дії – МайДекла (Даклатасвір) та МайХеп (софосбувір), які були отримані в якості гуманітарної допомоги для пацієнтів ключових груп з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС.

В рамках продовження співпраці з  МБФ «Альянс громадського здоров’я» у 2021 році на базі КНП «ЧОЦГЗ Черкаської обласної ради» планується проведення лікування вірусного гепатиту С не менше ніж 100 ВІЛ-інфікованим пацієнтам, які мають супутню патологію ВГС.

Всіх бажаючих взяти участь у програмі лікування вірусного гепатиту С просимо звертатись до Черкаського обласного центру громадського здоров’я.

Контакти за посиланням

Підготовлено відділом інформаційно – комунікаційної роботи