Сьогодні близько 1 мільйона українців не знають, що інфіковані вірусом гепатиту С. Ще 60 тисяч — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

Епідемія коронавірусу критично впливає на боротьбу з соціально-небезпечними захворюваннями, складається критична ситуація з лікарями-інфекціоністами, які зайняті на лікуванні COVID-19. Знижуються показники тестування населення на ВІЛ-інфекцію, люди побоюються відвідувати, лікувальні заклади з остраху інфікування коронавірусом, відмінені планові госпіталізації.

За даними КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» за 9 місяців 2020 року було обстежено на ВІЛ за самозверненням на 21.5% меньше осіб ніж за попередній період 2019 року.

Протягом 2020 року було виявлено лише 250 осіб з вірусом імунодефіциту людини, що майже на 20% менше ніж у 2019 році) що є досить загрозливим показником.

Тому КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» вирішив приєднатись до міжнародної акції «Тиждень тестування», яка проходить З 20 по 27 листопада. Під час акції всі бажаючі мають змогу пройти безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити за адресою м. Черкаси, вул. Нечуй-Левицького 22. Також протестуватись можна у свого сімейного лікаря за місцем проживання, або у кабінеті «Довіра» місцевої поліклініки.

Навіть під час епідемії COVID-19 важливо не забувати про інші інфекційні захворювання, які хоч і не мають такого руйнівного впливу на всі сфери життя людини але несуть не меншу загрозу здоров’ю суспільства та мають відповідні економічні наслідки.

Довідково

Європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи – збільшити кількість тестування на ВІЛ і вірусні гепатити та підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.

Вже 8 рік поспіль тиждень тестування проходить у країнах Європи. 6 рік — до ініціативи крім тестування на ВІЛ включено тестування на вірусні гепатити В та С.

Другий рік поспіль Європейський тиждень тестування проходить двічі на рік – у травні та у листопаді.

Більше про ВІЛ та вірусні гепатити можна дізнатися тут.

Карта лабораторій, які тестують на вірусні гепатити.