Щеплення і пандемія

Пандемія короновірусної хвороби продовжує ширитись нашою планетою. Мета всього людства і нашого суспільства протистояти небезпечній інфекції, зробити все, щоб здолати невидимого ворога. І для цього у нас є надійний захист і зброя. Наш імунітет – це щит ,особлива якість організму, за допомогою якого людство може позбавитись від вірусної навали.

Але для того, щоб наш імунітет зміг здолати небезпеку, йому необхідно тренуватися. А тренування ‒ це вакцинація, яка навчить наш організм розпізнавати мікроби і знищувати їх. Всесвітня організація охорони здоров’я під час спалаху COVID-19 наполегливо радить не відступати від планових щеплень, адже їх проведення гарантує попередження виникнення і розповсюдження вакцинкерованих інфекцій, таких, як туберкульоз, вірусний гепатит В, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, паротит, краснуха, гемофільна інфекція типу В.

Щеплення проти всіх перелічених інфекцій входять в національний календар виконання їх є обов’язковими. Всі щеплення за Календарем проводяться за державні кошти на безоплатній основі для дорослих і дітей. Проте не всі щеплення проти небезпечних вакцинкерованих інфекцій фінансуються з бюджету, рекомендовані щеплення проводяться за рахунок місцевих бюджетів, або власний рахунок пацієнтів. До таких щеплень відносяться ‒ вакцинація проти грипу, пневмококової, менінгококової, папіломавірусної інфекцій.

На сьогодні, враховуючи розповсюдження COVID-19, актуальними стають рекомендовані щеплення від грипу та пневмококової інфекції. Ці щеплення допоможуть створити захист населення та зменшити навантаження на систему охорони здоров’я, яка працює над здоланням пандемії.

Медики рекомендують проводити планову вакцинацію та вакцинацію за епідпоказаннями своєчасно. Основна умова проведення вакцинації – треба бути здоровому і прийти до лікаря. Рекомендації для людей, які отримали позитивний тест на коронавірус ‒ вакцинація можлива тільки після двох негативних тестів. Крім того, люди, які були у контакті з хворими на коронавірус і перебувають на самоізоляції, можуть щеплюватись не раніше ніж через 14 днів після початку ізоляції за умові доброго самопочуття.

Після важкого або середньої важкості  перебігу COVID захворювання лікарі радять після одужання перечекати три тижні, а вже потім вакцинуватися. Якщо людина перенесла коронавірусну інфекцію легко, їй можна порадити прийти на щеплення. Ці поради стосуються і дітей, і дорослих. Є категорії людей, яким протипоказана вакцинація – це онкохворі, які отримують хіміотерапію, особи з імунодефіцитними станами, люди, у яких лихоманка більше 38С, особи, які мали тяжкі алергічні реакції на попереднє введення імунобіологічних препаратів.

Особливий підхід до вагітних жінок, їм не можна проводити щеплення „живими” вакцинами. Оточення людей, які мають протипоказання до введення вакцин і не мають захисту, повинно бути щепленим, для того, щоб створити безпечне коло для незахищених.

Проведення щеплень забезпечить захист дітей і дорослих від вакцинкерованих інфекцій, в умовах пандемії COVID-19 зменшить навантаження на систему охорони здоров’я, дасть можливість уникнути подвійного інфікування і збереже здоров’я кожного.

Бережіть себе і вакцинуйтеся!