Рік медсестринства в Україні 2020

18 лютого 2020 року в Білій залі Міністерства охорони здоров’я України відбулась робоча нарада «Обласні плани заходів «Рік медсестринства в Україні 2020» з представниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій, що відповідають за розробку обласних планів заходів та головами обласних Асоціацій медичних сестер.

Зокрема, участь у нараді взяли директор ДУ «Центр розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров’я України», д.м.н. Катерина Балабанова; заступник головного лікаря з медсестринської справи Смілянської міської лікарні Онойко Н.Г.; старша медична сестра торокально-хірургічного відділення КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Тринз Т.М.; заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Швець І.М.

У ході наради було порушено питання освіти, практики, роботи з громадськими організаціями та лікувальними закладами; озвучено ступені вищої освіти фахового медсестринства; закцентовано увагу на чутливих точках проблем медсестринства: умови праці, посилення ролі медсестринства на рівні суспільства, дефіцит медичних кадрів у державному секторі.

Учасники наради мали змогу обговорити питання щодо юридичного обґрунтування та ліцензування практичної медсестринської допомоги пацієнту на дому.

Під час заходу було розроблено дорожню карту «Нова модель медсестринства» та озвучено її цілі.

Представниками Черкаської області було внесено пропозицію щодо включення в робочий план дій «Рік медсестринства в Україні» питання соціального захисту та оздоровлення медсестер.

Зокрема, начальник відділу інформаційно-комунікаційної роботи КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» Сокур С.Б. ознайомив учасників наради з досвідом роботи КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» з медичними сестрами ЛПЗ та громадськими організаціями; було звернено увагу на допомогу медичним сестрам районної первинної ланки в роботі з питань формування здорового способу життя.

#ЦГЗЧеркаси