Національний семінар  з питань верифікації даних вакцинального статусу школярів і мікропланування заходів з імунізації

18-19 грудня 2019 року в м. Київ відбувся національний семінар з питань верифікації даних вакцинального статусу школярів і мікропланування заходів з імунізації для представників департаментів та управлінь охорони здоров’я, центрів громадського здоров’я, освітян всіх областей, які були задіяні у верифікації вакцинального статусу школярів та у заходах у відповідь на спалах кору.

Організатори національного семінару – Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, Національна служба здоров’я , представництво ВООЗ в Україні.

Метою заходу було завершення та вдосконалення досвіду перевірки статусу вакцинації школярів,отриманого в рамках заходів у відповідь на спалах кору та впровадження цього досвіду в регулярні практики імунізації.

Учасників семінару було поінформовано про цінність процесу верифікації даних для ефективного планування; обговорено ефективності міжгалузевої координації і співпраці між управліннями освіти та охорони здоров’я; зосереджено увагу на адаптації глобальних рекомендацій ВООЗ щодо мікропланування в контексті регіонів України та можливості використання автоматизованих баз даних для підтвердження величин і цільовох груп населення.

У ході заходу було проведено практичні заняття з процесів мікропланування з урахуванням даних верифікації.

Реформа сектору охорони здоров’я, яка  триває в Україні, дає унікальну можливість покращити ефективність програм імунопрофілактики в досягненні популяційного захисту від вакцинкерованих хвороб; досягнути  прогресу в загальному охопленні послугами охорони здоров’я.

Сильна програма імунізації, кваліфікований, компетентний персонал, якісні дані та інформація, скоординовані  міжвідомчі зусилля, моніторинг і оцінка ефективності заходів подолають виклики, допоможуть у досягненні елімінації кору та краснухи, забезпечать збереження статусу країни, вільної від поліомієліту та досягнення цілей охоплення імунізацією на всіх рівнях.