Тренінг щодо нагляду за несприятливими подіями після імунізації (НППІ) та кризової комунікації

16-17 грудня 2019 року в м. Київ відбувся тренінг щодо нагляду за несприятливими подіями після імунізації (НППІ) та кризової комунікації для регіональних груп оперативного реагування з Черкаської, Чернігівської, Дніпропетровської, Харківської та Сумської областей.

Метою заходу, в контексті наказу МОЗ про затвердження Порядку здійснення фармаконагляду та згідно з глобальними рекомендаціями ВООЗ щодо нагляду за НППІ, було надати сучасну інформацію та провести практичне навчання для членів регіональних груп оперативного реагування.

Під час тренінгу було зосереджено увагу на ключових змінах у здійсненні фармаконагляду за вакцинами відповідно до Порядку здійснення фармаконагляду, затвердженого наказом МОЗ від 27 грудня 2006 № 898 (у редакції наказу МОЗ від 26.09.2016 № 996) з фокусом на нові підходи щодо повідомлення, розслідування, обліку та звітності про випадки НППІ.

Учасників було ознайомлено з останніми рекомендаціями ВООЗ щодо нагляду за НППІ, оповіщенням, випадками, пріоритетними для розслідування, алгоритмом розслідування, класифікацією випадків; надано поради щодо безпеки імунізації та вакцинації організованих груп населення, регіональний досвід і висновки з попереднього досвіду; представлено гармонізований глобальний підхід до виявлення подій безпеки, включаючи стандарти Brighton Collaboration та періодичні оновлення щодо безпеки вакцин.

Присутні мали можливість розглянути та обговорити виклики, що виникають в областях при заповненні карт-повідомлень, протоколів розслідування серйозних та/або групових випадків НППІ регіональними групами оперативного реагування, отриманих ДЕЦ.

У ході тренінгу було проведено практичні заняття з розслідування випадків НППІ, встановлення практично-наслідкового зв’язку між НППІ та вакциною, що застосовувалась, проведення кризової комунікації; обговорено можливості екстреного оповіщення про НППІ в рамках заходів з імунізації у відповідь на спалах кору; обговорено питання кризової комунікації та підготовано план кризової комунікації в рамках заходів у відповідь на спалах кору.