Вхідний контроль якості імунобіологічних препаратів. Основні етапи планування щеплень на 2020 рік

9-10 грудня 2019 року на базі навчально-тренінгового центру КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» пройшов семінар для відповідальних осіб за збереження та реалізацію ІБП і відповідальних за планування щеплень на тему: «Вхідний контроль якості імунобіологічних препаратів. Основні етапи планування щеплень на 2020 рік».

Учасників семінару було поінформовано щодо вхідного контролю якості ІБП; представлено нормативну документацію; ознайомлено з правилами зберігання та контролю якості ІБП в ЛПЗ; озвучено вимоги до приміщень ЛПЗ, призначених для зберігання ІБП; обговорено організацію зберігання ІБП; наголошено на проведенні вхідного контролю ІБП (візуальний, супровідна документація, особливості, висновок вхідного контролю); пояснено важливість питання здійснення вхідного контролю якості ЛЗ.

У ході заходу було зосереджено увагу на основних етапах планування щеплень на 2020 рік; проаналізовано статистичні річні форми звітності; пояснено особливості заповнення розрахунку живонароджених по В-1 та БЦЖ-1 у пологовому будинку/відділенні; відомості щодо кількості осіб, що підлягатимуть щепленню за епідпоказаннями в 2020 році; звіту про залишки імунобіологічних препаратів; перспективного зведеного обсягу профілактичних щеплень на 2020 рік; відомості щодо кількості осіб, що отримали АКДП; інформації про стан охоплення щепленнями проти гемофільної інфекції; відомості щодо кількості осіб, що отримали АДП та АДП-м у віці 6 та ст. 7 років; розрахунку АДП-м на вікову категорію ст. 16 років; відомості щодо кількості осіб, що отримали щеплення від вірусного гепатиту В.