Планування обласних програм з громадського здоров’я на 2020-2022 роки

3-4 грудня 2019 року в м. Київ пройшов семінар з планування обласних програм з громадського здоров’я на 2020-2022 роки.

У ході заходу генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта ознайомив учасників семінару з програмою з громадського здоров’я 2020.

Зокрема, експерт проектного офісу реформ при МОЗ України Віктор Ляшко поінформував присутніх щодо фінансування функцій, послуг громадського здоров’я; було зосереджено увагу на операційному керівництві з розробки обласних програм громадського здоров’я.

Під час семінару було розглянуто європейський план дій щодо зміцнення потенціалу та послуг громадського здоров’я; наведено аргументи на користь інвестицій в громадське здоров’я; порушено питання надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я.

Радник з питань громадського здоров’я та аналізу даних Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Людмила Хоміч зосередила увагу на організації діалогу в системі громадського здоров’я на регіональному рівні: місце регіональної програми в системі стратегічних цілей регіонального та національного розвитку, життєвий цикл програми та етапи в розробці програми, ситуаційний аналіз і пріоритизація цілей та завдань програми, розробка логіки регіональної програми з громадського здоров’я, формування рішень для вирішення пріоритетних проблем для області, фасилітована робота в групах.

Фахівцями обласного центру громадського здоров’я наразі теж розробляється обласна програма громадського здоров’я, яка враховує потреби громади області та місцеві особливості.