Учасників заходу було ознайомлено зі станом створення системи громадського здоров’я України, існуючою нормативною базою, принципами та засадами формування системи на регіональному рівні.

Тренінг охопив питання імунізації населення, вакцинації проти кору; було обговорено юридичні аспекти щеплень дітей та дорослих.

Як відомо, рішенням сесії Черкаської обласної ради від 30.05.2019 № 30-8/VII «Про реорганізацію комунального закладу «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради, розпочато процес реорганізації закладу зі створення КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я» Черкаської обласної ради.

За словами голови комісії з реорганізації КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Петра Левченка, система охорони здоров’я України сьогодні переходить від лікування до профілактики та зміцнення здоров’я населення, тому, створення такої служби є пріоритетним завданням для громади та місцевої влади.

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, система громадського здоров’я повинна ввібрати 10 оперативних функцій з питань епіднагляду, реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я, захисту здоров’я, безпеки навколишнього середовища, праці та продуктів харчування, зміцнення здоров’я, профілактики захворювань і раннього виявлення порушень здоров’я, питання матеріального та кадрового забезпечення, інформаційно-просвітницької роботи тощо.